Predbehli štát. Súkromná spoločnosť prináša dotáciu na nízkoenergetické domy

Vo vyspelých krajinách je už dlhšie zabehanou praxou, že štát finančne podporuje nízkoenergetické bývanie. Deje sa tak napríklad v Rakúsku, Nemecku alebo aj v Poľsku. Cieľom je podpora stavebníctva, ale tiež ochrana životného prostredia. Prečo to ešte nefunguje u nás? Na Slovensku sa o možnej podpore štátu stále len hovorí...

Čítaj viac

Nový slovenský rekord pokorený! Ako vyzerá najkvalitnejší dom na Slovensku?

Bratislava, 19. apríla 2018 – V Čiernej Vode pri Bratislave ste sa minulý víkend mohli stať svedkom toho, ako sa za 2 dni postavil rodinný dom s najmenšími únikmi tepla. Pomocou certifikovaného Blower-door testu, ktorý nameral hodnotu priesakov 0,599/h, sa tak dom nielen radí medzi pasívne budovy, ale je zároveň držiteľom rekordu o najkvalitnejší dom na Slovensku. Príďte sa počas Dňa otvorených dverí 28. – 29.4. sami presvedčiť o jeho kvalite.

Čítaj viac

Najkvalitnejší dom na Slovensku – víkend v znamení rekordov

Bratislava, 10. apríla 2018 – už tento víkend 14. 4. -15. 4. sa v Čiernej Vode pri Bratislave môžete stať svedkom toho, ako sa stavia rodinný dom s najmenšími únikmi tepla na Slovensku. Až takými nízkymi, že sa výsledkami pokúsi zapísať do slovenskej knihy rekordov. Príďte sa pozrieť, ako remeselníci dom za 2 dni postavia, „nafúknu“ a pomocou špeciálneho Blower-door testu otestujú jeho tepelnoizolačné vlastnosti. Pôjde o najautentickejšiu stavebnú výstavu u nás.

Čítaj viac

Ako si vybrať správny pozemok?

Pred samotnou kúpou pozemku zbystrite svoju pozornosť. Môžu vás čakať nemilé prekvapenia, na ktoré môžete kruto doplatiť. Cena pozemku sa totiž v niektorých lokalitách Slovenska rovná cene domu. Preto si svoje peniaze chráňte.

Čítaj viac