Ako si zostaviť rozpočet na stavbu rodinného domu?

Janka s Karolom bývajú v paneláku v Nitre. Pred niekoľkými mesiacmi sa im narodilo druhé bábätko a múry ich bytu sa im zdajú pritesné. Aj preto začali uvažovať o stavbe rodinného domčeka niekde na okraji mesta. Čo nás to bude stáť? Položila otázku Janka. A práve pri tejto otázke sa teraz pozastavíme a spoločne na ňu nájdeme odpovede.

Čítaj viac

Ako na stavebné konanie?

Keďže je našou snahou uľahčiť vám celý proces a zbaviť vás hroziacich starostí, na úvod odporúčame celý proces zveriť do rúk odborníkom, teda stavebnej firme, ktorá vám bude stavať dom. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete túto tortúru absolvovať sami, tu je pár rád ako si s ňou poradiť čo najlepšie.

Čítaj viac

Kvalitné základy znamenajú kvalitnú stavbu

Základy rodinného domu sú alfou a omegou celého procesu výstavby. Nie nadarmo sa im hovorí „základy“. Sú totiž základnými predpokladmi pre kvalitu celkovej stavby a i toho, ako sa bude Váš dom v budúcnosti „správať“. Preto si na ich odbornom a precíznom založení dajte naozaj záležať.

Čítaj viac

Akú dokumentáciu potrebujete k výstavbe rodinného domu?

Stavba rodinného domu nie je len samotný stavebný proces a následné zariaďovanie rodinného hniezdočka. Súvisia s ňou aj určité byrokratické postupy a nie príliš obľúbené papierovačky, ktoré musíme predložiť úradom. Čo všetko budete potrebovať a ako si s tým najlepšie poradiť?

Čítaj viac