Blog

18. júna 2021

Dotácie na dom sú opäť tu! Získať môžete až päťtisíc eur

Spoločnosť BAU holding – rodinné domy už štvrtý rok za sebou prináša zaujímavú formu dotácie na pasívne domy z ich portfólia.  V prvých kolách, ktoré sa konali v rokoch 2018-2020, takto poskytli celkovo až päťdesiat dotácií. Tento rok sa ich rozhodli udeliť ďalším desiatim záujemcom.

Stále viac a viac ľudí prejavuje záujem  o výstavbu pasívnych domov. „Rozhodli sme sa, že niekoľko takýchto klientov oceníme zaujímavým bonusom v podobe dotácií z našej strany“, hovorí konateľ spoločnosti Mikuláš Stano.

Dotácie od spoločnosti BAU holding – rodinné domy sú určené len pre občanov SR, ktorí stavajú na území Slovenska.

„Našim zámerom je podporiť pasívnu výstavbu kdekoľvek na Slovensku. Znamená to, že takto postavený rodinný dom musí spĺňať vysoké nároky, ktoré sú na domy, spotrebujúce len minimum energií, kladené“, vysvetľuje M. Stano.

Pasívny dom musí spadať minimálne do kategórie A0 (spotreba domu na úrovni <54/m²) a musí mať nainštalované dodatočné technológie na úsporu energií, napríklad v podobe rekuperačnej jednotky. Rovnako musí dom, na ktorý bude možné získať dotáciu, spĺňať podmienku minimálnych únikov tepla, ktoré budú overené cez tzv. blower door test a v ňom musia vyjsť do hodnoty 1,0.

„Naši klienti budú môcť získať finančnú podporu v hodnote 5000 eur, ak si zvolia výstavbu jednopodlažného domu,“ približuje Mikuláš Stano. Ale pozor! Nízkoenergetický dom si musia zákazníci objednať v spoločnosti, ktorá dotáciu poskytuje. „Pre získanie dotácie je potrebné navštíviť ktorýkoľvek vzorový dom našej spoločnosti, ktoré sa nachádzajú v Bratislave, v Nitre, Prievidzi, Banskej Bystrici alebo Košiciach,“ uzatvára M. Stano.

Záujemcovia o dotáciu musia kontaktovať spoločnosť BAU holding – rodinné domy najneskôr do pondelka, 21. júna tohto roka. Vtedy bude možnosť registrácie zo strany žiadateľov uzatvorená. Viac informácií o dotačnom programe môžu záujemcovia získať na stránke www.dotacianadom.sk.

Spoločnosť BAU holding – rodinné domy je autorom Domu Snov, projektu  Start Home  a slovenských rekordov v rýchlosti a kvalite výstavby rodinného domu.

Pre viac informácií stačí navštíviť niektorý z už spomínaných vzorových domov.