Otázky a odpovede

Je dom dostatočne odolný voči vetru?

Môžete byť úplne bez obáv.

Vďaka odolnej drevenej konštrukcii, ktorá je pevne ukotvená v betónovom základe je prakticky nemožné, aby vietor Vášmu domčeku ublížil. V žiadnom z našich 400 domov sme nezaznamenali prípad poškodenia alebo „posunutia“ domu vetrom.

Dokonca i v Európe a veternej Škandinávii sa kvalite drevodomov plne dôveruje.

Aké záruky poskytujete?

Naši zákazníci sa môžu spoľahnúť na náš prepracovaný garančný systém.

Na konštrukciu a statiku poskytujeme záruku 30 rokov, na ostatné časti domu sa vzťahuje záruka zo zákona – 2 roky. Závisí to samozrejme i od jednotlivých výrobcov. Napríklad na osadené okná je záruka 5 rokov, na strešnú krytinu dokonca 15 rokov.

Počas konfigurácie domu budete oboznámení so všetkými detailmi nášho garančného systému.

Ako dlho trvá celková výstavba?

Po získaní stavebného povolenia a finalizácii základovej dosky sa pristupuje k začiatku montáže. Celková doba montáže a ukončenia stavby je 30 pracovných dní, ktoré Vám dokážeme zmluvne garantovať. Náš aktuálny slovenský rekord dokončenia stavby je 35 hodín a 26 minút.

Nezabúdajte si naplánovať i prípravnú fázu pre všetky nutné úradné povolenia, čo trvá približne 5-9 mesiacov. Pokiaľ by ste nás oslovili hneď dnes, môžete bývať v domčeku už za 9-12 mesiacov.

Aké sú prevádzkové náklady domu?

Všetky naše domčeky sú v nízkoenergetickom štandarde.

Snažíme sa, aby v nich bola dosiahnutá maximálna úspora energií. Je to predovšetkým vďaka kvalitnej izolácii, vhodnej orientácii na svetové strany a veľkým presklenným plochám, čím sa využíva prirodzené teplo zo slnečného svetla.

Pri domčeku s úžitkovou plochou 80 až 120 m² sú priemerné mesačné náklady na vykurovanie 35-55 EUR a na vodu 10-20 EUR.

Akú má dom životnosť?

Predpokladaná životnosť našich domčekov je minimálne 100 rokov.

Dosahujeme ju použitím špičkových certifikovaných materiálov a i vďaka moderným technológiám výstavby. KVH hranoly, ktoré tvoria konštrukciu domu predstavujú špeciálne spracované drevo, ktoré má nielen nadštandardnú životnosť, ale je i pevné a tvarovo stabilné.

Na opláštenie používame nadštandardne odolné sádrovláknité dosky Fermacell, ktorých životnosť bola nemeckým certifikačným úradom potvrdená na minimálne 103 rokov.

Aké sú výhody oproti murovanej stavbe?

V západnej Európe je tehla už dávnejšie na ústupe, práve kvôli množstvu nesporných výhod drevodomov. Máme pre Vás zoznam konkrétnych plusov drevodomu:

 • Nadštandardná rýchlosť výstavby (do 30 pracovných dní od začiatku montáže),
 • Absencia mokrých procesov výstavby umožňuje okamžité nasťahovanie
 • Absolútne najvýhodnejšia cena
 • Skvelé izolačné vlastnosti a nízke náklady na vykurovanie
 • Vďaka doskám Fermacell môžete v budúcnosti domček mierne modifikovať

 

Sú možné individuálne úpravy v projekte?

Naše typové projekty predstavujú tie najobľúbenejšie a najžiadanejšie pôdorysy domov. Preto sa nevyskytuje veľa požiadaviek na zásadné úpravy.

Keďže ide o typizované domčeky, je ich cena mimoriadne výhodná. Menšie zmeny týkajúce sa napríklad zrkadlového pôdorysu, umiestnenia vývodov a zásuviek sú samozrejme možné.

Snažíme sa vyhovieť väčšine želaní našich zákazníkov a zatiaľ sa nám to vždy podarilo.

Ako je to s odolnosťou voči požiaru?

Podľa noriem musí stavba odolať ohni minimálne 30 minúť.

Špičkové materiály, ktoré používame v našich domoch majú overený certifikát až na 90 minútovú odolnosť. Možno Vás prekvapí fakt, že tento domček odolá ohni lepšie ako murovaná stavba. A to vďaka nehorľavému materiálu Fermacell, ktorý bezpečne chráni drevo.

Počas skúšobného požiaru na jednom z našich domov sme zistili, že i po dvoch hodinách, kedy bol dom vystavený teplote 900 ˚C nedošlo k väčšiemu poškodeniu ako boli popraskané sklá na oknách.

Odolnosť voči požiaru je teda naozaj nadštandardná.

Máte otázku? Napíšte nam.

  Chcete zaslať odpoveď na Váš email?  Alebo zavolajte na infolinku

  0800 887 887

  Vaše otázky

  Z katalógu mi vôbec nie je jasné, čo zahŕňa "all inclusive" alebo "na kľúč" . Sú to veľmi všeobecné informácie.

  > odpovedá Dom Snov

  Dobrý deň, v rozsahu výstavby NA KĽÚČ získate kompletný rodinný dom postavený na Vašom pozemku. Zatiaľ čo balík ALL INCLUSVE obsahuje všetky služby naviac, ktoré súvisia s výstavbou domu: vybavenie stavebného povolenia, realizáciu základovej dosky, pripojenie na inžinierske siete alebo prípravu kompletnej projektovej dokumentácie. ALL INCLUSIVE je vhodný pre tých, ktorý sa zaujímajú o stavbu domu úplne bez starostí. V prípade akýkoľvek ďaľších otázok, nás neváhajte kontaktovať na našej bezplatnej INFOLINKE 0800 887 887. S pozdravom. Ing. Mikuláš Stano

  Staviate aj v zahraničí v Rakúsku?

  > odpovedá Dom Snov

  Dobrý deň, rodinné domy zatiaľ staviame iba kdekoľvek na území Slovenska.

  Dobrý den máme už základy hotové a chcem sa spýtať či viete postaviť dom aj na takéto základy?

  > odpovedá Dom Snov

  Dobrý deň, je nám to veľmi ľúto, ale stavba typového domu na už existujúce základy nieje zo statických dovôdov možná.

  Rada by som vedela, ci cena vasich domov je vratane pozemku a ci je moznost postavit dom v Liptovskom Mikulasi alebo okoli? Dasa.

  > odpovedá Dom Snov

  Dobrý večer prajem, rodinný dom na kľúč môže byť Váš už od 39.999 EUR. Do takejto mimoriadne atraktívnej ceny ako certifikovaný výrobca a dodávateľ rodinných domov bohužiaľ nezahŕňame ceny pozemkov a staviame predovšetkým na pozemkoch ktoré sú vo vlastníctve našich klientov. Samozrejme je možnosť postaviť rodinný dom aj v Liptovskom Mikuláši a aj priamo v tejto lokalite máme už viacero spokojných klientov. Verím, že čoskoro budete patriť medzi nich aj vy 🙂 . V najbližších 14 dňoch zahajujeme v Liptovskom Mikuláši ďalšie stavbu, rodinného domu Stila Absolut, pokiaľ by ste mali záujem získať bližšie informácie, bude tam v tom čase v Liptovskom Mikuláši jeden z našich najskúsenejších kolegov, p.Polyak a rád Vám odpovie na čokoľvek, čo by Vás o výstavbe zaujímalo aj osobne. Kolegu môžete kontaktovať na tel. 0948 887 109, resp. polyak@bauholding.net

  Dobry vecer chcem sa spytat aku mi date zaruku na konstrukcny system,a to ze sa mi do stien domu postaveny vami nedostanu hlodavce?

  > odpovedá Dom Snov

  Dobrý deň, na konštrukciu rodinného domu štandardne poskytujeme 30-ročnú záruku. Avšak certifikačne úrady určili životnosť nášho typu konštruckie na minimálne 100 rokov. Steny sú opláštené značkovými sádrovláknitými doskami Fermacell od výrobcu Xella. Ich povrch je veľmi pevný a hladký, pre hlodavce je prakticky nemožné sa cez ne dostať. Taktiež kladieme veľký doraz nato aby bol správne zaizolovaný sokel rodinného domu. Týmto spôsobom vieme úplne odstrániť riziko invázie hlodavcov.

  Viete ponúknuť RD aspoň 120 m2 v rozumnej cene?

  > odpovedá Dom Snov

  Samozrejme ze ano, v poslednych dvoch rokoch bol velmi oblubenych modelom RD CLASS1, kde sa limitovana seria 20 ks po 69.999 Eur v rozsahu vystavby ALL INCLUSIVE a maximalnej vybave vypredala pri predstaveni noveho modelu na vystave DOMEXPO 2015 za doslova par minut… a ma 121 m2 🙂 A prave pripravujeme este atraktivnejsi model CLASS2. Predsavenie bude o par tyzdnov pri OC POLUS v Bratislave.