Referencie

Matej, Banská Bystrica CENA 50.274 €

TERMÍN 07.11.2014 - 28.12.2014
TYP RD FAMILY Classic 3i
ČÍSLO RD 199
DÁTUM ODOVZDANIA 28.12.2014
HODNOTENIE SPOKOJNOSTI 100%
ROZSAH VÝSTAVBY NA KĽÚČ
LOKALITA Banská Bystrica

Komfortný domček pod lesom

Keď sa mladý pár z Banskej Bystrice rozhodol odísť z prenájmu, najprv sa obzeral po bytoch. Ťahalo ich to však bližšie k prírode… Keď sa dozvedeli o dome pod lesom v Badíne, ktorý bol k dispozícii hneď k nasťahovaniu, nerozmýšľali dlho. Za cenu bytu získali nielen pozemok na záhradu s terasou, ale aj nádherný výhľad.

Matej a Lucia sa rozhodli odísť z prenájmu do vlastného. Ceny bytov, ktoré našli,  sa im však zdali príliš vysoké. Túžili po záhrade a Matej, ktorý rád majstruje, vyrába úžitkové predmety z dreva a opravuje motorky, chcel mať aj miesto, kde by sa mohol venovať svojim koníčkom.

Najprv ich inšpiroval vzorový dom Dom Snov pri predajni Tesco v Banskej Bystrici. Tam sa dozvedeli, že je na predaj hotový rodinný dom v Badíne, takže dlho neváhali, išli sa naň pozrieť a onedlho bol ich. Odvtedy v nej prežili tri zimy. Keďže mnoho vecí si v ňom svojpomocne vylepšilina vlastný rodinný dom Family Classic sú právom hrdí.

Keď drevostavbu, tak kvalitnú

K drevu ako nosnému stavebnému prvku a moderným technológiám mali pozitívny vzťah už dávnejšie, pretože o ich  výhodách  sa dozvedeli na návšteve u známych. Keď však porovnávali svoj dom s ostatnými, ocenili kvalitu vypracovania i použité materiály. „Mimoriadne sme spokojní s vnútornými stenami z Fermacellu. Je to oproti sadrokartónu oveľa pevnejší materiál,“ hovorí majiteľ Matej. Pri zavesovaní zariadenia na steny neboli potrebné žiadne kotvy alebo „hmoždinky“. Na upevnenie stačili skrutky. Sami sa presvedčili aj o jeho odolnosti voči ohňu. Keď chceli spáliť odrezky, žiadny z nich nezhorel…

Šikovný majster urobí všetko na mieru

Ich typový dom Family Classic má úžitkovú plochu 85 metrov štvorcových. „Keď sme ho videli prvýkrát prázdny, ešte nezariadený, zdala sa nám kuchyňa trochu malá. No keď sme si dom zariadili podľa svojich predstáv, zdá sa nám všetko akurát,“ hovorí majiteľka Lucia. Zručný majiteľ domu vyrobil nábytok i lampy v spoločenskej zóne sám. Postupne prerobil aj kúpeľňu, presunul bojler do podhľadu, a tak získala lepší estetický dojem i viac priestoru. Svojpomocne si vybudovali úložný priestor nad schodiskom pod strechou, garáž i terasu. Hovoria, že po troch rokoch sa ich predstava približuje ku skutočnosti.

Nečakaný tepelný komfort

V dome v Badíne je príjemne v zime i v lete. Keď v lete zatiahnu žalúzie, interiér sa neprehrieva . V zime je dom vykurovaný konvektormi a krbom. Minulú zimu konvektory na poschodí takmer nezapínali, pretože krb na drevo im vykúril celý dom, hoci ho brali len ako dočasné riešenie. Tento rok si už nainštalovali novú automatickú peletovú pec s regulovateľným výkonom 2,6 až 6,5 kW. Veľký integrovaný zásobník na 35 kilogramov peliet postačí až na tri dni. „Za mesiac spotrebujeme elektrinu asi za 10 eur, a to sa vôbec neobmedzujeme. Viac zaplatíme za distribučné poplatky,“ hovorí Matej. Prierez vonkajšej steny tvorí až 70 % tepelná izolácia, dokopy približne 25 cm. Strecha je tiež dôkladne zateplená minerálnou vlnou s hrúbkou 25 cm. Nosnú konštrukciu tvorí KVH drevená rámová konštrukcia a sadrovláknité dosky Fermacell. Už keď si dom kupovali, vedeli, že spotreba energie na vykurovanie bude nízka, ale nevedeli si predstaviť, ako veľmi.

Príďte sa s nami poradiť, zhodnotiť kvalitu našej práce a navštívte čo najskôr náš vzorový dom.

Dom Snov môže už zajtra naštartovať novú fázu Vášho života.