Referencie

Tatiana, Chorvátsky Grob CENA 80.535 €

TERMÍN 15.06.2013 - 02.09.2013
TYP RD UNO
ČÍSLO RD 103
HODNOTENIE SPOKOJNOSTI 100%
ROZSAH VÝSTAVBY ALL INCLUSIVE
LOKALITA Chorvátsky Grob

Dom na 120%

Mladí manželia sa rozhodli pre rodinný dom v Chorvátskom Grobe krátko pred svadbou. Typový dom Uno si vybrali kvôli kompaktnému tvaru bez poschodia a nízkym nákladom na energie. Po piatich rokoch môžu potvrdiť, že stavili na správne karty.

Príbeh majiteľov domu v Chorvátskom Grobe pôsobí ako scenár k romantickému filmu. V čase, keď sa rozhodli povedať si áno, začali hľadať aj spoločné bývanie. Zaujal ich vzorový Dom Snov na výstave v bratislavskej Inchebe, a tak predali svoje dva byty v Bratislave a pustili sa do budovania spoločného domova. „Vzali sme sa v júni, o týždeň neskôr nám položili základovú dosku a začiatkom septembra sme sa už sťahovali,“ spomína majiteľka Táňa. Proces výstavby trval necelé tri mesiace. „No všetky fázy prípravy neboli až také romantické,“ dodáva s úsmevom. „Museli sme zabezpečiť na pozemku prípojku na plyn a na elektrinu, a to nás trochu potrápilo. No, našťastie, mali sme podporu zo strany firmy – objednali sme si balík „All inclusive“ , ktorý okrem domu postaveného na kľúč zahŕňa aj doplnkové služby, ako napríklad pripojenie na inžinierske siete a vybavenie stavebného povolenia, čo sme pri našej hektickej práci veľmi uvítali,“ priznáva Táňa. Stavebná firma im dokonca poskytla aj kachličky do kúpeľne, ktoré sa im páčili. A prečo sa rozhodli pre bungalov a drevodom? „Aby sme nemuseli chodiť po schodoch. Tiež nám záležalo na nízkych nákladoch za energie a nechceli sme strácať čas dlhým stavaním,“ vymenúva hlavné dôvody.  Dnes v dome bývajú päť rokov a každý deň sa presviedčajú, že ich voľba bola správna.

 

Ani centimeter nazmar

Výber typu domu bol úlohou majiteľky Táne. „Nekonvenčný model Uno ma zaujal hlavne preto, že nemá žiadne zbytočné, „hluché“ priestory, napríklad výklenky, dlhé chodby. Celý priestor 91 metrov štvorcových úžitkovej plochy je maximálne, efektívne využitých,“ hovorí. Ich životný priestor rozširuje aj terasa i kultivovaná záhrada, ktorú si riešili sami podľa vlastných predstáv. „Všetky zóny v dome majú svoju funkciu podľa našich požiadaviek, každý centimeter je dokonale využitý,“ nadchýna sa Táňa. Aby ako správna žena získala čo najviac úložných priestorov, do každej izby dala urobiť šatníkovú skriňu až po strop, ktorá využíva aj miernu strešnú šikminu tejto časti domu. „Pre nás dvoch a našich dvoch psíkov je tento priestor ideálny,“ dodáva spokojná majiteľka.

Leto v drevostavbe

V letných horúčavách sa dom neprehrieva ako bežné tehlové domy, ktoré akumulujú teplo a sálajú ho naspäť dovnútra. Večer, keď zájde slnko, vyvetráme a je v ňom príjemne. Podľa majiteľky veľmi pomáhajú aj vonkajšie žalúzie so širokými lamelami a klimatizácia. „Tým, že je celá stavba kompaktná, jednoduchého tvaru bez členitej dispozície, stačí jedna klimatizačná jednotka na celý dom,“ radí.

Tepelná pohoda za málo peňazí

V zime sa zas celý dom ľahko vykúri. Vykurujú teplovodným podlahovým vykurovaním, ktoré je vyhrievané 40-litrovým plynovým kotlom. V čase, keď sa rozhodovali pre vykurovací systém, bol plyn podstatne lacnejší. Krbové kachle na drevo neslúžia na vykurovanie, berú ho ako „imidžovku“ a používajú ich hlavne pre príjemný pocit počas zimných večerov. Napokon, k príjemnej tepelnej pohode im podlahovka stačí. Spolu s oknami s izolačnými trojsklami a dôkladnou tepelnou izoláciou, ktorá tvorí až 70 % prierezu vonkajšej steny, dokopy približne 25 cm, im zabezpečí energeticky úsporný režim. „Za energie platíme mesačne najviac 80 eur, no pri ročnom zúčtovaní sa nám dosť peňazí vracia späť,“  prezrádza Táňa.

Príďte sa s nami poradiť, zhodnotiť kvalitu našej práce a navštívte čo najskôr náš vzorový dom.

 Dom Snov môže už zajtra naštartovať novú fázu Vášho života.