Hrubá stavba, holodom, či stavba na kľúč?

Na tieto pojmy si treba dávať veľký pozor ešte predtým, ako podpíšete zmluvu so stavebnou spoločnosťou. Aby ste nakoniec neostali nepríjemne prekvapení, čo vám firma naozaj dodá.

Čítaj viac

Ako pri stavbe domu ušetriť tisíce eur?

Poznáte tú starú múdrosť, že nie sme natoľko bohatí, aby sme si kupoval lacné veci? Už ste sa o tom asi presvedčili mnohí, že snaha ušetriť za každú cenu sa nakoniec premenila na vrážanie ďalších peňazí do opráv alebo do kúpy ďalšieho nového produktu. V celkovom súčte napokon minieme viac peňazí a ťukáme si na čelo, že sme mali hneď na začiatku rozmýšľať rozumne. Podobne, ale niekoľkonásobne viac to platí pri stavbe rodinného domu. V tomto prípade ide totiž o celoživotnú investíciu.

Čítaj viac

Pasívny, nízkoenergetický alebo nulový? Aký rodinný dom je pre vás ten naj?

Treba myslieť dopredu. Túto vetu by vám povedal asi každý dobrý hospodár alebo človek, ktorý používa úplne jednoduchý sedliacky rozum. Platí to aj pri plánovaní výstavby rodinného domu. Prečo? Jednoducho preto, že sa vám to vyplatí. A vidieť to budete každý mesiac na vašej peňaženke.

Čítaj viac

Vybrať si typový alebo individuálny projekt domu?

Výstavba rodinného domu je jedno za najdôležitejších rozhodnutí v živote človeka, nakoľko pre mnohých ide o celoživotnú investíciu. Aj preto netreba takéto rozhodnutie uponáhľať, zvážiť je potrebné všetky aspekty pre i proti. My sa vám pri rozhodovaní pokúsime pomôcť.

Čítaj viac