Ako na stavebné konanie?

Keďže je našou snahou uľahčiť vám celý proces a zbaviť vás hroziacich starostí, na úvod odporúčame celý proces zveriť do rúk odborníkom, teda stavebnej firme, ktorá vám bude stavať dom. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete túto tortúru absolvovať sami, tu je pár rád ako si s ňou poradiť čo najlepšie.

Čítaj viac

Kvalitné základy znamenajú kvalitnú stavbu

Základy rodinného domu sú alfou a omegou celého procesu výstavby. Nie nadarmo sa im hovorí „základy“. Sú totiž základnými predpokladmi pre kvalitu celkovej stavby a i toho, ako sa bude Váš dom v budúcnosti „správať“. Preto si na ich odbornom a precíznom založení dajte naozaj záležať.

Čítaj viac

Akú dokumentáciu potrebujete k výstavbe rodinného domu?

Stavba rodinného domu nie je len samotný stavebný proces a následné zariaďovanie rodinného hniezdočka. Súvisia s ňou aj určité byrokratické postupy a nie príliš obľúbené papierovačky, ktoré musíme predložiť úradom. Čo všetko budete potrebovať a ako si s tým najlepšie poradiť?

Čítaj viac

Výber dodávateľa: dajte si pozor na podvody stavebných firiem!

Známosť. Odporúčanie priateľov či kolegov. Internet. Dopytové portály. Inzercia v médiách. Aj toto sú možnosti, prostredníctvom ktorých s k nám najčastejšie dostanú informácie, alebo priamo ponuky na možného dodávateľa pre výstavbu rodinného domu. Podobne bol na tom aj Peter. Výsledkom bol zmätok a nerozhodnosť.

Čítaj viac