Pasívny, nízkoenergetický alebo nulový? Aký rodinný dom je pre vás ten naj?

Treba myslieť dopredu. Túto vetu by vám povedal asi každý dobrý hospodár alebo človek, ktorý používa úplne jednoduchý sedliacky rozum. Platí to aj pri plánovaní výstavby rodinného domu. Prečo? Jednoducho preto, že sa vám to vyplatí. A vidieť to budete každý mesiac na vašej peňaženke.

Čítaj viac

Vybrať si typový alebo individuálny projekt domu?

Výstavba rodinného domu je jedno za najdôležitejších rozhodnutí v živote človeka, nakoľko pre mnohých ide o celoživotnú investíciu. Aj preto netreba takéto rozhodnutie uponáhľať, zvážiť je potrebné všetky aspekty pre i proti. My sa vám pri rozhodovaní pokúsime pomôcť.

Čítaj viac

Ako si zostaviť rozpočet na stavbu rodinného domu?

Janka s Karolom bývajú v paneláku v Nitre. Pred niekoľkými mesiacmi sa im narodilo druhé bábätko a múry ich bytu sa im zdajú pritesné. Aj preto začali uvažovať o stavbe rodinného domčeka niekde na okraji mesta. Čo nás to bude stáť? Položila otázku Janka. A práve pri tejto otázke sa teraz pozastavíme a spoločne na ňu nájdeme odpovede.

Čítaj viac

Ako na stavebné konanie?

Keďže je našou snahou uľahčiť vám celý proces a zbaviť vás hroziacich starostí, na úvod odporúčame celý proces zveriť do rúk odborníkom, teda stavebnej firme, ktorá vám bude stavať dom. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete túto tortúru absolvovať sami, tu je pár rád ako si s ňou poradiť čo najlepšie.

Čítaj viac