Výber dodávateľa: dajte si pozor na podvody stavebných firiem!

Známosť. Odporúčanie priateľov či kolegov. Internet. Dopytové portály. Inzercia v médiách. Aj toto sú možnosti, prostredníctvom ktorých s k nám najčastejšie dostanú informácie, alebo priamo ponuky na možného dodávateľa pre výstavbu rodinného domu. Podobne bol na tom aj Peter. Výsledkom bol zmätok a nerozhodnosť.

Čítaj viac

Slovenská firma začala poskytovať dotácie na nízkoenergetické domy

O čom sa v štátnych inštitúciách stále len hovorí, oni už robia. Nechceli už viac čakať a rozhodli sa konať. Vyšli tak v ústrety požiadavkám ľudí, ktorí sa chystajú stavať. Spoločnosť BAU holding – rodinné domy začala s poskytovaním dotácií pre staviteľov nízkoenergetických domov.

Čítaj viac

Stavať svojpomocne, alebo zveriť stavbu rodinného domu firme?

Svojpomocná výstavba prostredníctvom rodiny, známych a priateľov je síce lákavou vidinou ako ušetriť, mnohí sa však na tomto rozhodnutí popálili. Už nikdy viac by ho nezopakovali. A samozrejme sú aj takí, ktorí túto formu stavby domu jednoznačne obhajujú. Kde sa teda prikloniť?

Čítaj viac

Predbehli štát. Súkromná spoločnosť prináša dotáciu na nízkoenergetické domy

Vo vyspelých krajinách je už dlhšie zabehanou praxou, že štát finančne podporuje nízkoenergetické bývanie. Deje sa tak napríklad v Rakúsku, Nemecku alebo aj v Poľsku. Cieľom je podpora stavebníctva, ale tiež ochrana životného prostredia. Prečo to ešte nefunguje u nás? Na Slovensku sa o možnej podpore štátu stále len hovorí...

Čítaj viac